התחדשות עירונית בחולון – תוכנית 619 חולון

התכנית הכוללת להתחדשות עירונית בחולון עתידה לשנות את פניה של העיר בשנים הקרובות.
הבשורה המשמעותית: ראיה כוללנית בהיבט התכנוני ומתן מענה אל מול גידול האוכלוסייה ושלל אתגרים הניצבים לפתחה.

משהו חדש מתחיל בחולון.
העיר העשירית בגודלה בישראל, המתקרבת בצעדי ענק לרף 200 אלף התושבים המתגוררים בתחומה, ממשיכה להתפתח בקצב מואץ, ובדגש על היערכות תכנונית לקראת המשך מגמת גידול האוכלוסייה הצפוי בה בעשורים הקרובים.

תכנית ח-619 שנידונה לאחרונה במסגרת הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, צוין מציגה בשורה של ממש בתחום ההתחדשות העירונית בעיר, תוך התייחסות לגידול האוכלוסין שצפוי לדרוש היערכות מקיפה במגוון רחב של תחומים, לרבות קליטת דיור מיטבית, הרחבת שירותי הקהילה הקיימים, כמו גם פיתוח תשתיות עבור מאות אלפי תושבים חדשים שיעברו להתגורר בתחומי העיר.

התחדשות עירונית בחולון – הבשורה הגדולה: ראיה כוללנית במחשבה לעתיד

תכנית ח-619 מספקת כאמור מעטפת תכנונית רחבה לכל רחבי העיר, כאשר בין האזורים המרכזיים ניתן לציין את רחוב סוקולוב, שדרות קוגל, כיכר בארי, שכונות תל גיבורים וג'סי כהן, יחד עם מתחמי החצב ומבצע סיני.
סך הכל מציעה התכנית היקף דירות חסר תקדים הנע בין 60-35 אלף יחידות דיור באזור הוותיק של החולון, שצפוי בשנים הבאות לעבור מתיחת פנים מן המסד עד הטפחות.

על פי עיקרי התכנית, היא תחלק בפועל את העיר חולון ל-6 קטגוריות על בסיס ראיה כוללנית שתכליתה להעניק מענה מיטבי לקראת האתגרים הצפויים בעתיד.

בין הסעיפים הבולטים בתכנית – פריסת רשת רחובות ראשיים בעלי חזית פעולה למסחר ותעסוקה בשילוב עם הרחבה ניכרת של המרחב הציבורי, הענקת מענה תשתיתי הולם בכל השכונות, פעילות ייחודית לשימור השכונה הוותיקה אגרובנק, שמירה על תבניות בניה צמודות קרקע, כולל השקעה במגרשים מיוחדים בעלי צפיפות גבוהה.

יצוין כי הערך המוסף של התכנית נסוב סביב אספקת מענים שיטיבו ככל הניתן עם העיר, על בסיס התחדשות מגרשית בלבד, מתוך מחשבה על תועלת הציבור וקביעת קווי בניין מוגדרים, כשבמקביל תינתן עדיפות עליונה לשדרוג שטחים במרחב הציבורי – מדרכות ושבילי אופניים, פארקים וגינות שעשועים ושטחים ירוקים נוספים, שיש בהם בכדי להיטיב עם הסביבה האקולוגית.

רוצים לבדוק היתכנות לפינוי בינוי במקום מגוריכם?

לא במקרה אנחנו אחד מ-10 המשרדים הטובים בחולון בת ים

0

שנות ניסיון בנדל"ן

0 +

לקוחות מרוצים

0

סוכנים מוסמכים

0

נכסים בבלעדיות

דילוג לתוכן